23 Ocak 2011

Rüyalar Gerçek Olmasa da Olur


Yazın gördüğüm bir rüyayı yazmıştım taslaklara, şimdi yayınlamak kısmetmiş.

Gece aniden "His!!" diyerek uyandım. Cümlenin önceki kısmını rüyamda söylemiştim.. "Düşünce değil.." Yanisi "Düşünce değil, his!!" Bu his kısmını bağırdım gibi oldu. Kaç kişi bu şekilde uyanır bilmiyorum, bir şeyim de normal olsun nolur yani.

İki üç gece önce gördüğüm bir rüyada bir yüzükçüden yüzük seçiyordum. Bu rüyamda da yine aynı yüzük satıcısına gittim. Eski rüyamda plastik yüzük vardı hep, metal falan yoktu. Gene yok, gelecek demişti gelmemiş.. 

Dünya düz olsa süper reklam bulmuştum ama maalesef dünya düz değilmiş.. Rüyamda pencereden bir baktım. Koocaamaaan bir inek gökkuşağı gibi dağların ardından yürüyor.. "Aaa" diyorum yanımdakine, o da "lavaşkiri ineğidir" diyor, reklammış bu meğersem. Sonra ineğe "ineeeeeeeeeek filiz" diye bağırıyorum. Filiz'in kim olduğunu blogun inciğini cinciğini bilenler hatırlayacaktır. Yalnız, düşünsenize böyle reklamlar olduğunu gökte reklam, süper fikir.

Bir de liseden arkadaşlarla buluştum. "Collezione hala var mı, lan bok satsalar koşa koşa alıyordunuz" dedim. Onlara muz ısmarlamaya kalktım.
Yeşil yağmur çizmelerim vardı ama arkadaşlardan biri bana mor çizmeler almıştı. Onları birkaç kez evde unuttum ama sonra arkadaşlar ısrarla yanıma aldırdılar. Daha doğrusu mor çizmeleri giyip yeşilleri kucağıma aldım.

"Düşünce değil his" olayı da şu. "Bu aralar evimin yanacağını düşünüyorum" dedi liseden bir arkadaşım, ben de öyle düşünüyordum rüyamda ama söylemedim ona. "Düşünce değil his" dedim ve uyandım.
Bir de adamın biri kadının birinin kolundan tutmuş çekiştiriyordu. Adamı çok pis azarladım. Adamın da böyle tarkan gibi mikrofonu vardı ama şişko falan bir şeydi, güya gazeteciydi ama ajan gibi duruyordu. Bu yüzden derse geç kaldım.
Bir de bunların tamamı olurken ben takım elbiseliydim.
Bir de geçen seneki öğrencilerimden Selma'yı ziyarete gittim. onunla beraber karlı yolda yürüdüm.
Bir de OVK diye bir takvim markası gördüm. Takvimin adı, sloganı, arkasında yazanlar her şey her şey rüyamdaydı. Okudum uğur dündar'a. Takvim 1935'ten kalma imiş. Baya bildiğin menkıbeler falan vardı, bilinçaltımın uydurduğu fıkralar falan.. bok zihnim hatırlamıyor ama o kadarını
Heh bir de bir sürü altın bozdurdum. "altın fiyatları malum, şimdi tam zamanı" cümlesini de kurdum.

Ve bunların hepsi tek rüyada oldu. 
Uyumaktan neden korkuyorsun diyorlar bana, arada bazı değil ki arkadaş her gece başka başka hayatlar yaşıyorum ben. Takvimin arkasında daha önce hiç duymadığım süper yaratıcı fıkraya kadar görmek zorunda mıyım, ama yok illa onu da gör, takvimi eline al, kokuları al, her naneyi hisset. Amasını satayım böyle işin. hoyt.!

Hayır bir "Rüyalar Gerçek Olsa" diye bir şarkı var. Millet nasıl rüyalar görüyor ki böyle bir arzu duyuyor. Yazıklar olsun yazıklar olsun ne diyeyim. Honki ponkilere gelesiceler.!

10 yorum:

PAPATYA PRENSES dedi ki...

hönk

iρєквσcєgι~ dedi ki...

Aaayyy ahaha inanmıyorum ya benim gibi tuhaf rüyalar görenler varmış,ben eğer yazmazsam biyere unutuyorum bir de keşke sen de unutsan :D çok hoş ama ya ahaha:D
ve hep olumsuz rüyalar görürüm tersi olur diye teselli ederler beni,olmasın rüyalar gerçek tabiki:p

feanor dedi ki...

Benim rüyalarım okuduğum kitaplara göre şekilleniyor mesela.

Bir süredir Ejderha Mızrağı serisi okuyorum, sürekli bir ateş topu büyüsü yapmacalar, ellerimden şimşekler çıkarmacalar, çok eğlenceli.

Sırf gördüğüm rüyalar sebebiyle bırakmak istemiyorum seriyi :P

Stephen King okurken çok fenaydı ama. Hatta bi keresinde 3 gün "to be continued" halinde rüya gördüm. Bittiği yerden başlıyordu, özet vermeden. O yüzden Stephen King'den haz etmem.

gulden dedi ki...

:)rüyanı okurken rüyalarımı hatırladım...her rüyamı hatırlıyorum ama o günün akşamında...çok garip rüyalarda farklı şeyleri yaşamak...hele birde sabahında gerçek oluyorlarsa....daha dün yine yaşadım aynı şeyi...önceki gün rüyamda nişantaşından taksiye biniyordum ordan fulyaya geçiyordu görüntü ki ne zamandır inmiyorum beşiktaş taraflarına.işim de yok oralarda..taksici beni istediğim yerde indirmiyordu...kavga ediyordum adamla ama ben burada inecektim inicem yaa diyip...dün akşam bi arkadaşım aradı hastayım ben ölüyorum bana bakar mısın diye? taksiye bindim...evine ilk defa gidiyorum fulyadaymış dolaşa dolaşa gittik.taksici beni indirmedi tutturdu gece burada inilmez arkadaşın gelsin seni alsın diye.anlatamadım adama...inemedim arkadaşım kapıya çıkana kadar...salakça ama milyon tane var bundan...her neyse uzattım işte...:)

Adsız dedi ki...

Honki ponkilere gelesiceler.!

:D
:D
:D

pippi haşmet dedi ki...

PAPATYA PRENSES, yağ işte :)

pippi haşmet dedi ki...

iρєквσcєgι~ , valla keşke ben de unutsam, çok ihtiyacım var :D

pippi haşmet dedi ki...

feanor, okuduğum kitaplar, izlediğim filmler off ki off :)

pippi haşmet dedi ki...

gulden, her gece kabus görsem bundan iyi yeminle, hiç olmazsa kabus der geçerim :)

pippi haşmet dedi ki...

Adsız, he ya, hak ettiler ama :)