18 Kasım 2009

Emir Çerman


Şimdi size özel bir insandan bahsetmek istiyorum.

-Neden özel?
-Çünkü yetenekleri var.
-Ee bir çoğumuzun var.
-O sadece kendini düşünmüyor ama. Yetenekli olup yeteneklerini değerlendirme imkanı bulamayanlar için çalışıyor.
-Eee çalışıyor da ne başarmış.
-Anlatayım hemen:

Emir Çerman, dünyanın en iyi müzik okulu diye bilinen Berklee College of Music'te film müzikleri alanında eğitim görüyor ve okulun Dünya Burs Turu kapsamında Türkiye'ye gelip seçmeler düzenlemesine vesile oldu. Evet Berklee bu ay içinde Türkiye'de olacak ve yetenekli gençleri sınayıp seçtikleri öğrencilere burs sağlayacak.

Etkinlikler İstanbul'da 22 ve 26 Kasım tarihlerinde  Modern Müzik Akademisi’nin (MMA) evsahipliğinde yürütülecek ve klinik çalışmalar, konferans, bilgilendirme semineri, jamsessionlar  ve müzik eğitmenlerinin forumunu kapsayacak. Daha detaylı bilgi ve elemelere katılmak için http://www.berklee.edu/wst adresini ziyaret edebilir veya scholarships@berklee.edu adresine eposta gönderebilirsiniz. Etkinlik takvimi için http://www.mma.gen.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Şimdi buradan sonraki kısım ise başka. Sezen Aksu ve Burak Kut, Çağdaş Eğitim Vakfı'nın düzenlediği gecede, halen Berklee College of Music'te burslu öğrenim gören Emir ÇERMAN, Burak BEŞİR, Ekin CENGİZHAN ve Bulut GÜLEN'in şarkılarını seslendirecek. Geceden elde edilen gelir İstanbul seçmelerinde öğrenim görmeyi hak eden öğrencilerin eğitimine destek amaçlı kullanılacak.

Emir şimdiye kadar ne yapmış diye bakmak isterseniz de myspace sayfası ahanda..Bu sayfadan etkilenmemek elde değil, bir bakın bir bakın valla bir bakın.


 Bunu dinlemeden ölmeyin derim ben:

FW: Kesin Oku Dogruysa Yaşadık‏

İçinde 400 küsür mail adresi barındıran bir mail:

kesin okuyun doğru ise yaşadık denemeye değer 

bir arkadaşımdan, avukat olan arkadaşımdan geliyor ve iyi bir fırsat gibi görünüyor. O, doğru diyorsa gerçekten doğrudur. En azından insanın kaybedecek bir şeyi yok.  Bana şunları anlattı: avukatım ve yasaları biliyorum. Bu bir gerçek. Aldanmayın, aol ve Intel, aynı pepsicola`nın kısa süre önce general elektrik ile yaptığı gibi, mahkeme karşısına çıkmaktan ve milyonluk tazminatlardan korktukları için sözlerini tutuyorlar. Sevgili arkadaşlar lütfen bunu bir şaka olarak görmeyin. Bill Gates şu an servetini dağıtıyor. Buna karşılık vermezseniz ileride bunun için pişman olabilirsiniz. Windows hala en sık kullanılan program. Microsoft ve aol şu an bu metin ile bir deney yapıyorlar (e-mail beta test). Bu maili arkadaşlarınıza gönderdiğinizde Micro soft iki hafta boyunca izini sürebilir ve sürecektir. Bu maili ileten her kişi için Microsoft 245 Euro ödeyecektir. Bu maili gönderdiğiniz ve bunu devam ileten her kişi için Microsoft 243 Euro ödeyecektir. Bu maili alan üçüncü kişi için ise Microsoft 241 Euro ödeyecektir. İki hafta sonra Microsoft size posta adresinizi teyit etmeniz amacıyla size  ulaşacaktır ve size bir çek gönderecektir. Saygılarımla,
Matematik Öğretmeni
İnternettin KABLOBAĞOĞLU
mailto: internettinkablobağoğlu
@hotmail.com
bunu andırmaca gibi düşündüm,fakat bu maili aldıktan ve ilettikten iki hafta sonra 
microsoft benden posta adresimi istedi ve 24800 euro`nun üzerinde bir çek aldım. Bu test bitmeden önce cevap vermelisiniz. Sizden biri bu imkâna sahipse bunu değerlendirsin. Bill Ga tes için bunlar bir reklam kampanyasının masrafları. Lütfen bu maili
mümkün olduğu kadar çok insana iletin. En azından 10000 Euro almanız gerekir. Bize de bir faydası olmasaydı bu mailin iletilmesine katkıda bulunmazdık. Babamın bir tanıdığı birkaç ay önce buraya kendini ekledi. Onu en son gördüğümde bana çekini gösterdi. Üzerindeki tutar, toplam olarak 4324,44 euro idi.  Intel için çalışan, yakın arkadaşlarımın teyzesi patricia teyze daha yeni bu mailin iletilmesi için 4543,23 Euro`luk  bir çek aldı. Dediğim gibi yasayı tanıyorum ve ıntel ve aol`in kendilerini dünya çapındaki en büyük hizmet şirketi yapacak bir füzyon üzerinde çalıştıkları doğru ve en çok kullanılan program olduklarını garantilemek için bu testi uyguluyorlar.
S A Y G I L A R I M L A 
Hüdaverdi GÖTÜGÜZEL
Beden Eğitimi Öğretmeni