16 Ağustos 2010

Ben Geldim Milli Piyangooo
Neredeydin ki nereden geldin diyecek yazılarımın sonlarını okumaktan aciz ziyaretçiler için söylüyorum bunu. Karadeniz'e işemeye gitmiştim, işedim geldim.

Off lan off.. Bir günlük tatil mi olur arkadaş, bir bok anlamadım yeminle.
Gerçi bu bile iyi geldi, bir güne de şükür.
Özel hayat dedikleri şey boktan, iş güç hak getire, ev berbat bir güzellik yok ya hani hayatımda, idare ediyor bir günlük saadet bile. 
Denizi özlemişim, sadece sesini ama. Denizlere girilmez ayıp olur, denizler girilmek için değildir, sevilmek içindir, öpüp bağra basılmak için. Annem pazardan deniz aldı.
Yıldızları sevdiğimi fark ettim ben bu bir günde. Deniz sesinin bana kesin olarak huzur verdiğini anladım. Bir günde başka da bir şey yapılmıyor. He evet bir de tüm gün boyunca "Tanrı bak arkadaşım, bu işte bir yanlışınız var. Denizdeki mahlukatı göğe, gökteki zımbırtıları da denize koyacaktınız. Biz göğe bakınca deniz analarını görecektik.." diye söylendim. O da her zamanki gibi iplemedi beni, canı sağ olsun. 
Gecenin köründe kapkaranlık sahilde yattım tahta şezlonga, denizi izledim, dinledim, kıçıma kayan yıldızları çıkardım yerlerine koydum. -Tamam boyum kısa ama zıplayınca göğü delebiliyorum.- Tatil bu işte.. 
Zaten yağuşuklu adam da yoktu, izleyip iki gönül eğlendirirdim ama yokmuş sezon bitmiş çoluk çocuk kalmış hep. "Aman fena değilmiş bu" dediğim 20 yaşında çıkıyor. Velhasılı kelam izleyecek adam da yoktu. Sıkıcıydı o kısım. 
Ama çok eğlendim, gözlerimi kapatıp denizi seyretmek de eğlenceliydi.
Sizi hayal kırıklığına uğratacağım ama sokağa çıktım ve enteresan bir şey gelmedi başıma. Normal normal bir gün geçirdim. Sadece denize düşüp sarılacak yılan da bulamayınca boğulma tehlikesi atlattım yarım metrelik suda ama o da taaamaamen benim salaklığımdan kaynaklanıyordu. Ayağa kalkmayı akıl edememiş olabilirim ne var yani. 
Bir de içip sıçamadım, farklı olarak içtiğim tek şey deniz suyuydu ama çok dikkat ettim kafa yapmıyor maalesef. 
Tatil mi tatil işte. Azıcık para yaparsam tek başıma da gideceğim Fizan için güzel diyorlar, oralara yerleşmeyi düşünüyorum. Gelmek isteyen varsa gelmesin, yalnız gideceğim yapışmasın kimse bacağıma.  
Yalnızlığı ne kadar özlediğimi anladım, bazı şeyleri düşündüm ama 1 gün yeterli olmadı karar vermek için. Hayatıma uzaktan baktım, gerçekten bok gibiymiş arkadaş.. 
Bir de salıncak.. Çok güzeldi be.. Aslında bütün bir ömrümü salıncak tepesinde geçirebileceğimi anladım. Şimdilik rekorum 3 saat ama olsun, geliştireceğim. Farklı stillerim bile var. Ve 41474596538 tane çocuğa sallanmayı öğretmiş bir insanım, kendimle gurur duyuyorum.
Bir de kendimi sevdim ben tekrar. 
Evettt. 
Sık yazı yazacağım artık, yapmam gereken şeyler bitti. Artık yazma zamanı..
Öptüm çüzz