20 Nisan 2010

Eyjafjallajokull O Değil de Arkadaş


Şu Eyjafjallajokull mıdır nedir, o biraz erken patlayaydı da Polonyalıların malum uçağı kalkamayaydı. 

South Park - Malum Bölüm Hakkında

Birazcık eskidi bu haber esasında ama yazmadan duramadım. 
Abuk sabuk sohbet siteleri var ya hani yabancılarla konuşmak için, birkaç kez başıma geldi Türk olduğumu söyledikten sonra pis müslüman denilerek kapatıldı pencere. Böyle de enteresan bir ünü var müslümanların hem de sırf saçma salak terör örgütleri yüzünden. 
Neyse efendim konumuz: South Park. Daha önce de İslam peygamberini göstermişlerdi, ama bu sefer biraz farklı durum. Şöyle bir ekran görüntüsüyle ifade etmem gerekirse:


Ortadaki bear, İslam peygamberi olarak anlatılıyor. 
Espriydi şuydu buydu tamam da bu şekil neden? Birilerinin hassas olduğu bir konuda neden bu kadar ısrarla duruluyor? İslam dini istememiş işte bunu, uygun görülmemiş, sen neden ısrarla bunun üstünde duruyorsun? En en en basitinden bakarsak işe, kimse anasına bacısına küfür ettirmiyor, ruhsuz Dexter bile gitti karısının öpüştüğü adamı yumrukladı, herkesin hassas olduğu bir şey var değil mi.? İslam'a inananlar da peygamberlerine saygı gösteriyor, onunla ilgili konularda hassas. Neden hakaret etmenize izin versinler ki? Tepki gösterince de amaaan canım siz de pek anlayışsızsınız, geri kalmışsınız, müslüman şiddeti, gelin bir de bombalayın bari zip zip zip..
İslam savunucusu falan değilim. Anlatmak istediğimi anlatabildim mi emin değilim ama olsun bakalım hayırlısı.

+Haber

Bahsettiğim bölümü merak edenler için 200. bölüm. Yanılmıyorsam da 14. sezonun 5. bölümü. Yani izlediğim sitede böyle diyordu.
Hatta siteden buraya aktarmamda sorun yok sanırım. Ahanda o bölüm:
1.parça
2.parçaAçılmaz ya da herhangi başka bir sorun olursa şurada var efenim.