11 Kasım 2010

621942783613492866120025916364Performansımda düşüklük var değil mi, çünkü yazacak kadar iyi değilim. İki sene öncesi hatta geçen sene ne kadar güzelmiş her şey. İçimdekiler tükeniyor. Bünyeyi dinlendirme çabasındayım ama mümkün olmuyor tabii bu. 

Geçen hafta bir haber okudum ve yine nevrim döndü. Okuduğum andan beri iki satır yazayım diye uğraşıyorum ama işte ne demeli, nasıl tahammül etmeli bilemiyorum. Yok saysam içime atıyorum o kadar, kimsenin haberi olmuyor. Gerçi yazmışım ne olacak değil mi, kaç kişi okuyacak, neyi değiştirebiliyoruz ki? Öğrenilmiş çaresizlik dedikleri var ya hani, heh ondan işte durumum, durumumuz. 

"KPSS’nin iptal edilmesine neden olanlardan 7 kopyacının mülakatla eleman alacak olan TRT’ye başvurduğu ortaya çıktı. Başvurularda, Bayındırlık Bakanı Mustafa Demir, 119 net yapan Harun Aydın’ın referansı oldu."
Söyleyecek bir şeyim yok gibi aslında. Sadece bilinsin diye yazdım. Haberi başka kaynaklardan da okudum. Bir haber sitesinde uzun uzun inceleme yapılmış. Kişilerin geçmişlerine dair bilgiler de vardı. Fazla ayrıntı verdiği için linki eklemiyorum ama kopya skandalına neden olan grupla yakın bağlantılı bir geçmişi var kişilerin. Zaten kopya konusunda adı geçen kişiler bunlar. Linkini verdiğim haberde yedi kişiden bahsediliyor, diğerinde iki ama iki kişinin de adı, geçmişleri, puanları ve kopya soruşturmasında adı geçip geçmediği vs ayrıntılı şekilde bildirilmiş. Bir de şu bilgi verilmeli: TRT, bu malum haber sitesinin ayrıntılı haberinden sonra herhangi bir açıklama yapmadan bir hışım kapatmış efendim sorgu sayfasını. 

Bildiğim kadarıyla konuyla ilgili bir gelişme yok, olması şaşırtırdı zaten. 
Öyle işte. Daha daha nasılsınız?

8 yorum:

Asortik Krep dedi ki...

İçgüveysinden hallice bu gidişle :P

dereotundannefretederim dedi ki...

bence allah bazılarını bu dünyada cezalandırmalı!

Üsturupsuz Yazar dedi ki...

Evet öğrenilmiş çaresizlik!
Ben yazmıyorum,konuşmuyorum,algılamak istemiyorum bu konuyu.Moralim yerlerde,bugün sınavlar açıklanıyor,biliyorum olmayacak ama kötü!Moralim kötü!Emeklerim yerlerde:'(

Mert dedi ki...

En iyisi küfretmek, ama sağlam küfretmek, birazcık rahatlatıyor.

pippi haşmet dedi ki...

Asortik Krep, içgüveysi bile şanslı buradan bakınca :D

pippi haşmet dedi ki...

dereotundannefretederim, çok beklermişiz gibi bir his var bende. Bir zamanlar, bu dünyada ceza verildiğini düşünüyordum ama artık ceza meza olmadığını düşünüyorum.

pippi haşmet dedi ki...

Üsturupsuz Yazar, inat ettim bunu yazmak için. Yoksa gerçekten ne düşünmek istiyorum ne ilgilenmek.. Bu aralar ot olmak istiyorum. Sıradan yaşamalıyım diyorum ama olmuyor olmuyor. İçime işlemiş

pippi haşmet dedi ki...

Mert, küfür de kesmiyor artık. Çok küfrettim, hiçbir işe yaramıyor maalesef