7 Haziran 2010

İkiyüzlülük

Sinan Çetin'in bir röportajında okumuştum. 
"En büyük düşmanım Cihangir entelleri." demişti. "Ama biliyorum ki bir iş teklif etsem koşa koşa gelirler."

Blog yazarları için de bunu düşünüyorum maalesef.
Eleştirdikleri şeyleri yapmazlar sanıyorsun, aldanıyorsun. Teklif gelince koşa koşa gidiyorlar. Eleştirdikleri her şeyi unutup.. 
Popüler kültürü eleştiren, gerçekten doğruyu yanlışı ayırt edebildiğini düşünen adama bakıyorsun, yemiş tüm söylediklerini. 
Eskisi kadar güvenmiyorum blog yazarlarına, çoğunun sahte tepkilerine inanmıyorum artık. 
İkiyüzlülük içimize işlemiş. 
---

Zonguldak'taki maden ocağı patlamasını hatırlıyoruz değil mi?
İki kişiye hâlâ ulaşılamadı..
Cesetler de karıştı malum, ailelerin yaşadığı acı ikiye katlandı.
Kayıp madencilerden Engin Düzcük'ün işe giriş nedenini anlatan eşinin sözleri Türkiye'yi yerin dibine sokacak cinsten, tabii anlayana..
'Ben para için değil sigorta için çalışıyorum. Hastaneye gittiğimiz zaman çocuklarımız maskara olmasın. Sigortamız olsun başka bir şey istemiyorum' diyordu. Sonra onu çağırdılar, madene soktular. Bana, 'Orası bambaşka bir dünya. Oraya girdiğin zaman her şey değişiyor.' diyordu. Şirket 2 ayda bir para veriyordu. Ona bile razı oluyordu.
Türkiye gerçeği mi demek gerekiyor, eğer öyle dersek "Mesleğin kaderi" diyen başbakandan ne farkımız kalır.? Yazık.. Çok yazık..

2 yorum:

İçimdeki Ekip dedi ki...

Bir Zonguldaklı olarak belrtmeliyim ki,memleketimde benzer olayların acısının süregelen yıllarda hep yaşanıyor olması çok üzücü. İnsanın hiç değeri yok ülkemizde. Kader diyerek kabullenmek ne kadar da vatandaşını aşağılayan bir tepki değil mi?

Madenciler yine Ankara'ya yürümeli...

pippi haşmet dedi ki...

Maalesef insana değer verilmiyor. Başka ülkelerde yaşayan arkadaşlarımla konuştuğumda bu durumun gerçekten bize has olduğunu görüyorum. Burada bir kedi ölse millet ayağa kalkıyor diyorlar ama ülkemizde bırakın hayvanları insanlar öldüğünde bile kimsenin kılı kıpırdamıyor.
Çok kötü çook