19 Mayıs 2009

Küçük Begüm ile Küçük Jale'nin Sessiz Yakarışı - Ağlamaktan Göz Pınarlarınız Kuruyacak


Begüm evet. Yüzünü gizlemek zorunda kaldık takdir edersiniz ki
Evet sevgilim blog, gün geçmiyor ki bu güzel topraklarda hazin dramlar yaşanmasın. Bu ülkede Asuman olmak demek pansuman yapmak demek, Zühtüler samanlıktan kalkamayan samanları kaldırmak için varlar, Halime dersen tövbe tövbe hepten motor, samanlıkta falan basılıyor, Binnazlar mesela hepsi 100 kiloyu aşkın, Fatoşların hepsi öküz sever, ot biçmeye gider...
Hamiyetler, Hayriyeler, Düriyeler, Dilaralar, Ferideler, Fadimeler, Safiyeler, Suzanlar, Emineler, Asiyeler, Sezenler, Osmanlar, Haydarlar, İsmailler, Ahmetler, Vahdettinler, Cemaller, Recepler, Süleymanlar, Remziler ve hatta Romeolar.. Artık yeni isimlere bari şarkılar yapılmasın yapılacaksa bir Erkin Koray, Orhan Gencebay, Sezen Aksu falan yapsın arkadaş yeniler bu işe hiç bulaşmasın gözünüzü seveyim. Bir de böyle komik bir tip çıkaracaksanız adı şey olsun mesela Maydonoz'un May'ı ile Karpuz'un Puz'unu birleştirin Mayruz şeklinde yeni bir tip çıksın yazık günah.. Misal Salimlerin ne suçu var şimdi. Aynı ismi paylaşmak hayatı zorlaştırıyor kabul edin.

Gözler önüne sermek istediğim iki büyük dram var şimdi.
İşte ilk kahramanımız Küçük Begüm'ün dramını paylaşmak istiyorum.

Her yerde adı anılıyor, herkes "Huu kalbim seni ignore etti" diyor, yeni tanıştığı insanlarla arasında şu tip diyaloglar geçiyor.

-Siz de bu sınava gireceksiniz sanırım.
-Ah evet çalışıyorum bir yandan.
-Ne güzel, adım Emre, 3. sınıftayım.
-Ben de Begüm memnun oldum.
-Ohaaa naptın abla ya puhahaha.

Begümlerin sesine kulaklarınızı tıkamayın, bugün onlara yarın size öbür gün hepimize.

Annelerini suçlayan bunca Begüm'ün annelerinin suçu var mı gerçekten?
Önlem alınsaydı engellenebilir miydi bu hazin dram?

AZ SONRA

Gelelim Jale'nin dramına.. Jale'nin dramı daha hazindir. Onun dramı bundan beş altı sene önce başladı. "Lan Jale"'ydi artık. Soğuk gecelerde ağzında kekremsi tatlarla uyudu, üşüdü, çok üşüdü. Yılmadı, yenilmedi hayata. Üstesinden geldi hayat denilen keşmekeşin.
Tam her şey bitti diyerek huzur bulduğu, evlenip çoluk çocuğa karışacağı şu dönemlerde asıl dram, telefonu çalmıştı.

Evet görüyorsunuz durum vahim, ülkemizde son bir ay içinde intihar eden Jalelerin sayısında hızlı bir artış var. Tüm Jalelerimiz yok olmadan önce, bu gidişe bir dur demeliyiz. Bütünlük, barış içinde Küçük Jale başta olmak üzere tüm Jalelere kol kanat germeliyiz.

Begümler.. Küçük Begüm.. 2 gün içinde sevgilisi, arkadaşları hatta aile bireyleri tarafından kötü şakalarla aşağılanan Begümler "Be-Güm" (Begümleri Koruma ve Yaşatma Derneği) çatısı altında birleşin. Sesinizi duyurmanıza yardım edelim.

Hepimiz evimize bir Begüm alıp onun tekrar sosyalleşmesi, insan içine çıkması için elimizden geleni yapmalıyız. Sosyal sorumluluk bunu gerektirir.

Siz ismiyle ilgili komik şarkı yapılmamış olan şanslı kesim..!!
Bugün Begüm'e, yarın size, öbür gün hepimize.
Ne demişler: Keser Döner Sap Döner Gün Gelir Hesap Döner

Başka Begümler ağlamasın diye...

Sizin de mi dramınız var.? Pippi Ablanıza bir mail yazın dramınızı paylaşalım.

Hiç yorum yok: