19 Temmuz 2011

Ev Hali


Evde ne giymem gerektiğine bir türlü karar veremiyorum. 
Saçı başı yapılmış, süslü püslü insanların ev halini gösteren diziler yüzünden bir dönem okuldan gelip kot pantolon üstü güzel bir tişört ve güzelce taranmış saçlar ile bacak bacak üstüne atıp kolumu kolçağa koyup kitap okuduğum zamanlarım oldu. O dönemlerin en güzel yanı, çalan kapıyı çekincem olmadan açabilmekti. 

Bir zaman sonra bunun ne kadar saçma olduğunu anladım. Eşofman-pijama karışımı şeylere geçiş yaptım. Yalnız bunların diz yapma sorunu var işte. Nasıl dizlerim varsa giydikten 10 dakika sonra iki tane koca diz izine sahip oluyorum. Haliyle yıllardır kapı da açamıyorum. Kapı çalar çalmaz hemen kaçıyorum. Evde yalnız kaldığımda da açmıyorum kapıyı, çalan kişi çalıp çalıp gidiyor. Belli bir karizmam var neticede, diz yapmış eşofmanla yok edemem bunu. 

İyi güzel de, kotla dolaştığım zamanlarda davrandığım gibi havalı davranamıyorum eşofmanla. Hani bir elimde kahve, dik oturur vaziyette kitap okuyamıyorum. Diz yapmış eşofmanı giyince ister istemez fazla "rahat" oluyorsun. Eşofman giyince bende bir değişiklik oluyor. Havalı pippi gidiyor yerine "rahat" pippi geliyor ve amaaaaan battı balık yan gider diye uzatıyorum bacakları televizyon izliyorum. Daha da kötüsü bacağımın birini dikip köy ağaları gibi oturuyorum. Saygı maygı kalmıyor. Bir de çirkinleşiyorum ki off ki of. Bir de eşofmanın üstüne güzel taranmış saçlar yakışmıyor, en güzeli diyorsun temizlik yaparcasına toplamak. İyice pejmürde oluyorsun yani. 
Ve ben sıkıldım bu durumdan. Şimdi tekrar kota da dönüş yapamıyorum, eskiden nasıl rahat ediyorsam şimdi edemiyorum arkadaş. 

Diz yapmayan eşofmanlar da var ama daha bir fırsat bulup da alamadım ki ben bunların varlığına da inanmıyorum aslında, var olduğu söyleniyor ama benim dizlerime çare olacağını sanmıyorum.

Ayyyh çirkinim özetle, çok çirkinim. Hele de insan kendini bir bıraktı mı, bir daha zor toparlıyor. İşte ben o toparlanamaz çirkinlikteki kişilerdenim. 
Ne yapsam ne etsem bilemiyorum. Pazen etek mi giysem acaba, o beni daha mı bozar yoksa.. 

Çocuklar Duymasın'daki Meltem'e de ayrı gıcığım. Bir git allasen, bir eşofman giy arkadaşım. Ne o öyle topuklularla süslü püslü dolaşıyorsun evde. Adamı hasta etme Meltem, gelirsem saçını başını yolarım zıplaya zıplaya. heh bilesin yani.

18 yorum:

perpetual gloom dedi ki...

bence senin her halin güzel..
doğuştan bi prenses bi asil bi elit havası var sende ;)
ayrıca o meltem denen şey çok çirkin, kayıtlara geçsin.

pippi haşmet dedi ki...

perpetual gloom, ahaha aabaaaaart :)
Meltem çirkin mi bilmiyorum ama benden bakımlı bir kere bunu kabul edelim. Yalnız ben döverim onu he çok sinirliyim. gıııır

Azze dedi ki...

Aaah ah, yarama parmak bastın.

Eskiden yalnız yaşardım, dizi mi çıkmış, meyve lekesi mi olmuş, paçası mı sökülmüş hiç takmazdım.

Evi paylaştığı biri olunca insanın, hele o biri yakın zamanda hayat arkadaşı olacaksa, estetik kaygılar bir bir biniyor omuzlarına. 'Ev kıyafeti' kavramı nedir anladım gerçekten.

Diz vermeyen eşofman yok bi kere. Kandım, aldım, ordan biliyorum. Bir sürü de para saymıştım. Onun yerine şeyler var, nasıl tarif etsem, balıkçı pantolonu gibi, bağlamalı hani. Son yıllarda moda olan hint işi gibi şeyler var ya, onlardan. Kesimi bol zaten, efil efil sürüye sürüye geziyorum valla.

Hah bir tespitim daha var ki hak vereceksin bana, ne kadar rahat ve salaş giyiniyorsun, o kadar az bakıyorsun kendine. E uzun vadede az bakım sonralarda hiç bakımı ve hatta takibinde mutsuzluk getiriyor bana.

Öperim,

perpetual gloom dedi ki...

eheheh abartmıyorum ben, biliyorum da konuşuyorum şurada!
bakımlı olmak derin, uçsuz bucaksız bir makyaj kuyusuna düşmekse tamam bakımlı..
ama kesinlikle güzel filan değil..

pippi haşmet dedi ki...

Azze, bir zamanlar benim de vardı o pantolondan ama ben artık bir türlü kot harici pantolon bulamaz oldum. Bedenim de çocukla yetişkin arası bir şey, yok kestir yok daralt bir sürü iş oluyor bana kot harici :(

Evet işte benim geldiğim nokta o artık. Bakımsızlıkta sınır tanımaz haldeyim. Ne zaman eşofman giymeye başladım, giyiş o giyiş bakım makım kalmadı. Saldım gitti valla perişan haldeyim hühühü

pippi haşmet dedi ki...

perpetual gloom, he ona lafım yok taam inandırdın beni hihi

dokimotatos dedi ki...

Tayt giy, tayt giyince her nasılsa hem rahat hem de bakımlıymış gibi görünüyosun. Ben çok önyargılıydım ama resmen dünyanın en rahat şeyiymiş tayt! gerçi bu yaz sıcağında pek hoş olmaz ama, kışın ideal bence :)

ry dedi ki...

yalnız yaşamanın en güzel tarafı; boxerla geziyorum. kapıyı da önce camdan bakıp açıyorum. gelen postacı falansa hiç bozmuyorum keyfimi.

Jano dedi ki...

eve gelir gelmez cikartirim ustumdekileri, sort tisort giyerim, ister misafir gelsin ister sevgili

PAPATYA PRENSES dedi ki...

annem bana bosbol ev pantolları dikiyo mis gibi ohh.bide penye kapriler buldum pazarda. oh allahım en güzeli.candır bunlar. hele o kaprinin altından görünen sinek yaralarıyla çok süper güzel oluyorum :)

pippi haşmet dedi ki...

dokimotatos, yazın olmaz evet popom yapışır :) Kışın da olmaz aslında. Kışın neler giyiyorum bir bilsen of ki off.. yün içliğim var, onu giyiyorum onun üzerine de çorapları çekiyorum sonra da bir eşofman anca öyle ısınabiliyorum :)

pippi haşmet dedi ki...

ry, oh mis :) valla hayat sana güzel :)

pippi haşmet dedi ki...

Jano, pof şort güzel de olmuyor işte bizim evde :/

pippi haşmet dedi ki...

PAPATYA PRENSES, en güzeli senin durum işte. Annem dikiş biliyor ama bir şey dikmiyor hiç. O pantolonlardan bulmak lazım. Bir tane almıştım ama yuvarlak desenleri tam popoma denk geliyor. Popomda iki tane göz varmış gibi oluyor ahaha alırken dikkat etmemişim o kadarına :D

PAPATYA PRENSES dedi ki...

hahaha:D ay bugün tam yazlık ve tam senlik bi picama evet picama:P gördüm. höff param olursa alcam ki sana :)

pippi haşmet dedi ki...

PAPATYA PRENSES, hahah benim boyuma göre bir şey bulabileceğini sanmıyorum ahahah

PAPATYA PRENSES dedi ki...

höff ya sanki boyun benim dizimde.hem nolcak ki keserim ben onu sana göre kısaltırım.

pippi haşmet dedi ki...

PAPATYA PRENSES, ay allahım sen nasıl bir insansın ama ya ama ya, elinden her iş geliyor. tü tü tü maşallah :) :**