20 Eylül 2010

Terlikle Canım Terlikle Terlikle Canım Terlikle

Çıplak ayak görmekten nefret ederim. En sevdiğim kişinin ayağını göreyim, soğurum ondan. Bu nedenledir ki, çorap ve terlik konusunda çok hassasım. Rengarenk çoraplarım, patiklerim vardır. Zaten ayaklarım da çok üşüyor, öyle çorapsız gezmem hiç. Bizim evde de çorapsız gezen yoktur, hatta annem üst üste üst üste giyer. 
Terlik de bizim için önemlidir ama benim için çoook önemlidir. Misafirliğe giderken terlik götürenlerdenim ben, ya yoksa fazla terlikleri, ya öyle çorapla kalırsam.. 
Yukarıdaki gibi şeker terliklerim var benim. Yaz kış bot giyen biri olan ben, yaz kış burnu kapalı terlik giyerim, sokakta da terlik giymişliğim yoktur. Kumsalda bile bot giydiğim için alay edilmişliğim var ama. 
Düüüünyanın ennn mükemmel adamı ilan edilmiş bir adamı sokakta terlikle göreyim, hele de o terliğin burnu açık olsun, hele de o terlik parmak arası olsun. O adam gözümde adam değildir. Böyle salak bir şeyim işte..
Burnu açık ayakkabı da giydiremez kimse bana.

Bayramlık ne istersin dediklerinde "Teeeerlikkk" diyorum. Terliksiz adım atmam evin içinde. Çok bağlıyımdır terliklerime..

Asıl konu şu, terlik benim için huzur demek galiba. Mesela sevdiceğim bana terlikle evlenme teklif etse uçarım sevinçten. Böyle de anormal bir sevgim var terliğe. Ama süslü olmayacak, yukarıdaki kadarı kafi. 
Pofuduk terlikler de olur ama çok rahat edemem onlarla. 

Benim çocuğum olursa çok şanslı olacak, çünkü benden terlik yeme olasılığı yok, bunun için bile çıkarmam terliklerimi evet evet çıkarmam. Ama uzaktan kumanda fırlatabilirim simasına, onu bilemiyorum işte..

Ayt, millet banyoda nasıl çıplak ayakla dolaşıyor anlamıyorum. Ben hayatta çıplak ayakla öyle yerlere basamam, banyo terliğim de ayrıdır benim. Benim terliklerimi kimse giyemez, ben de kimsenin terliğini giymem. Türk filmlerindeki hamam sahneleri beni tedirgin ediyor arkadaş, milletin giydiği takunyaları giyiyorlar, bazıları da çıplak ayakla basıyor yerlere, bazıları da yatıyor herkesin yattığı yere. Öğğğh..

Evet, çıplak ayak gezme çocuğun olmaz diyen annemin bu olaylarla hiiiiçbir ilgisi yok. Bu tamamen benim saçma özelliklerimden biri. Bunu da söyledim, bundan da kurtuldum.

24 yorum:

ry dedi ki...

"Yaz kış bot giyen biri olan ben"...gothic misin diye sorarlar adama?

Adsız dedi ki...

terlikle ilgili bir sıyırmışlık var galiba.
Ben hiç giymem, yaz kış ayaklarım çıplaktır.

pippi haşmet dedi ki...

mr.hayd, gothic değilim sadece anormalim diye cevap verirler adama

pippi haşmet dedi ki...

creep, görüldüğü üzere galibası fazla.

xoxo dedi ki...

Amanın çok şaşırdım!Bir konuda aynıyız çıplak erkek ayağından nefret etmekteyim.itici.Ama bir bayanın ayağı hele bir de güzelse kesinlikle hep açıkta olmalı.Bence çok güzel durur.

ry dedi ki...

ilginç. halbuki erkeklerin daha dikkat etmesi gerekiyor bu konuya. ne de olsa daha küçüklükten "aman yalın ayak yere basma, büyüyünce çocuğun olmaz" diye korkutulan biziz.

cemo dedi ki...

Yazın terlikle kışın terliksiz yapamam.Terlikte terlik gibi olmalı çok abartılı şeyleri sevmem

Üsturupsuz Yazar dedi ki...

Ben de terlik giyemeyenlerdenim ama çıplak ayak görünce kusmak isterim:S

Nostalgiaplatz dedi ki...

Güzel ayak çok nadir rastlanan bir şey ama (:

ry dedi ki...

@pippi haşmet ne tarz bi sapıksın diyicem ama yazıyı yorumlarıyla çok daha sapık bir noktaya çekebilme potansiyeline sahip ayak fetishistlerinin iletilerini okuyunca tükürdüğümü yalamaktan korkuyorum.

bossa nova dedi ki...

http://satendegiyerimpazende.blogspot.com/2010/09/ayaklara-ozgurluk-havadarlklar.html :))

Depresif Ayu dedi ki...

bir insanın en çirkin belki de tek çirkin yeri ayakları bence ama yazın evde terlikle, sokakta terliksiz yapamam. zaten izmirin yazında ayakkabıyla çıldıracak gibi oluyor insan.

banyo terliği konusunda seninle aynı fikirdeyim.

zoitsa dedi ki...

valla terlikle hiç işim olmaz olanla da işim olmaz:)

pippi haşmet dedi ki...

.cRn., kadınların ayağından daha az tiksiniyorum evet ama çirkin ayakları olduğunu kabul edip kapatsalar daha çok makbule geçecek :)

pippi haşmet dedi ki...

mr.hayd, ben erkek olmadığım halde çok duydum o uyarıyı. hüf

pippi haşmet dedi ki...

cemo, burnu açık, yanı böğrü açık sevmiyorum görmeye tahammül edemiyorum o derece.

pippi haşmet dedi ki...

Üsturupsuz Yazar, ohh be bir eşimi daha buldum :)

pippi haşmet dedi ki...

Nostalgiaplatz, evet kesinlikleee çoook nadir

pippi haşmet dedi ki...

mr.hayd, bu sapıklık değil bence, düşkünlük yok sonuçta, tiksinti var

pippi haşmet dedi ki...

bossa nova :)

pippi haşmet dedi ki...

Depresif Ayu, yaz kış bot giyen bir arkadaşım Antalya'ya taşınınca o da terliğe geçti, neyse buralarda o kadar sıcak yok :)

pippi haşmet dedi ki...

zoitsa, sevindim

Judy Abbott dedi ki...

yazın en sevdiğim şey ayaklarımın çıplak olması, parmaklarımı kıpır kıpır oynatmak:) kışın ise eve gelir gelmez kırmızı pofidik terliklerime gömülürüm, affetmem:)

pippi haşmet dedi ki...

Judy Abbott , pofidik terlik misss