24 Mayıs 2010

Tamam İtiraf Ediyorum Ben Yaptım Ama Bir Sor Neden YaptımNe zaman evde faili meçhul bir olay yaşansa "Kesin haşmet yapmıştır" denilir, alıştım yani bu duruma ama insan annesinden destek bekler, "Açılın, o daha çok küçük, onu suçlamayın beni suçlayın" desin mesela, değil mi ama? Nerdeee.. Benim annem suçlandığı zaman suçu direkt benim üzerime atar. 

Bugün halamın Kapadokya'dan getirdiği sikindirik bir şeye rastladım evde. Aylardır onun biblo olduğunu sanıyordum meğer lambaymış. Alla alla lan çalışıyor mu ki bu dedim, eğer çalışıyorsa aynından ben de yapayım satarım diyerek girişimci ruhumu da gaza getirdim hatta. 

Taktım prize beş saniye kadar yandı sonra buuum... Sigorta attı. Hatta çok gürültülü bir şekilde oldu bu olay, babaannemin iddiasına göre sigorta alev aldı bir an. 

Olay olurken annem mutfakta, babaannem salonda ben de oturma odasındaydım. Babaannem çemkirmeye başladı. Çamaşır makinesi hiç dinlenmiyor, ne biçim kadınsın sen gelin, işte bak senin yüzünden sigorta attı diye.. Oh dedim ihale bana kalmadı en azından. Yine de vicdan yapıp gittim anneme anlattım durumu. Kadın yemedi içmedi koşa koşa babaanneme yetiştirdi. Sonuçta ne oldu, elin ayağın boş durmuyor, allahın gereksiz haşmet'i, bir otur bir şeyleri kurcalamadan bir dur. Boş bırakmaya gelmiyorsun hemen bir halt karıştırıyorsun, ne gerek vardı da kurcaladın onu, baban denemişti çalışıyordu sana ne var da denedin, gerizekalı haşmet, allahından bul haşmet..

Ne olurdu yani, 30 yıldır çektiği babaannemin çenesini bir kere daha çekiverseydi..
Ayrıca zaten kızgınım anneme, müslüm'ü yere düşürdü. Sonra müslüm bu duruma alıştı ve kendiliğinden yere atladı.. 

Durum bu. Evdeki herkesi "protosto" ediyorum!!


8 yorum:

Buzcevheri dedi ki...

yeni okumaya başladım haşmet efendi o yüzden düşen müslüm için bknz. bir önceki yazılar tadında kaldım

pippi haşmet dedi ki...

Bakınız koydum, valla aklıma da gelmişti ama kimse müslüm'ü merak etmez diyordum :)

Adsız dedi ki...

benim annemde bi sey kaybettigi zaman direk bana sorar nereye koydun ,nereye soktunda cikmiyor ortaya diye bi guzel duzer kafami halbuki hep kendi kaybeder :)) o aklima geldi ..muslume yazikkk ;)

cemo dedi ki...

Aynı ben :))) Evin her musibetten sorumlu bakanı

pippi haşmet dedi ki...

@enk
benimkinde o özellikle de var. Deli midir nedir anlamıyorum ki. Adını bile duymadığım abuk sabuk şeyler soruyor bana her seferinde.

pippi haşmet dedi ki...

@cemo
Tamam çoğu zaman haklılardı ama geçmiş gün. Çocukken her haltı yaptım ama 25 yaşımdayım artık kimsenin bir işine karışmıyorum, bugünkü istisnayı saymazsak tabii :)

cemo dedi ki...

Yaş önemli değilki :))) yafta yapıştımı kaçışı olmaz...Geçen sene kuzenin düğününda kaybolan bilgisayarı bile tee antalyayı arayarak bana sordular.Elimi bile değmemişken hesabı bana sormuşlardı bende 30 küsür yaşındayım

Not:Bilgisayar damadın abisinden çıktı

pippi haşmet dedi ki...

cemo, böyle gelmiş böyle gidiyor demek ki :)) Alıştım ben de napayım, elden bir şey gelmiyor :)