26 Kasım 2008

Esrarengiz Sigara Paketi


Sigara içiyorum, mutluyum.
Sigara için sokağa çıkmama gerek olmadığını düşünen ebeveynlerim bana sigara almaya karar verdi geçenlerde. Babama sipariş veriyorum, gizli gizli getiriyor sağ olsun. Neden gizli gizli.? Çünkü büyükbabam sigara içtiğimi öğrenirse hem benim hem de babamın ağzına zıçar. Babam ergenlik döneminde sigara içtiği için çarşının ortasında büyükbabamdan dayak yemiş, bu konuda acayip tırsıyor.
Gelelim esrarengiz sigaraya. Bugün baktım sigaram bitmek üzere, gidip alsam mı diye düşünürken, üşendim, babama sipariş etmeye karar verdim. Akşam babam sigaramı getirdi odama çıktım sigarayı koymak için ama o da ne, odamın kapısının dibindeki zımbırtının üzerinde bir sigara paketi.. Anneme sordum o almamış, babama sordum sadece senin sipariş ettiğini aldım dedi. Diğerleri de sigara içtiğimi bilmiyor zaten. Eee bu paket nerden geldi ve hatta niye geldi.?
Beni düşünen üç harfliler mi getirdi diyeceğim ama onlar da en azından benim içtiğim sigaradan getirirlerdi herhalde.
Eğer bu paketi büyükbabam koyduysa, neden sessizce koydu, amacı ne..? Beni denemeye mi çalışıyor yoksa dışardan almamam için bana kolaylık sağlamak mı istiyor.?
Babamla konuştum paket orda dursun kararı aldık, bakalım gelecek güzel günler ne gösterecek.. Sigaradan ölmek böyle bir şey herhalde.. Yavaş yavaş...

Hiç yorum yok: